Komfortowy dom nad jeziorem

Komfortowy dom nad jeziorem

Likwidatorzy FOBOS INVEST sp. z o. o. w likwidacji z siedzibą w Sztumie,
ul. Żeromskiego 6, 82-400 Sztum

ogłaszają ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem rekreacyjno-wypoczynkowym o powierzchni użytkowej 243 m2, ujawnionej w KW nr EL1I/00020382/4, stanowiącej działkę ewidencyjną numer 107/8 o powierzchni 0,4143 ha położonej w miejscowości Matyty 7, gm. Zalewo pow. iławski, woj. warmińsko-mazurskie, nad jeziorem Jeziorak. Przetarg odbędzie się w dniu 10 maja 2021 r. w kancelarii notarialnej Piotra Lisa, 80-221 Gdańsk ul. Romualda Traugutta 111 o godz 13.00. Cena wywoławcza wynosi 1.461.000,00 zł netto. Wylicytowana kwota podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w kwocie 100.000,00 zł. do dnia 7 maja 2021 r.

Kontakt w sprawie przetargu:

jbogacz@fobosinvest.com.pl tel: +48 504 165 934

wbuchalski@fobosinvest.com.pl tel: +48 603 053 532

REGULAMIN PRZETARGU (W TYM INFORMACJE O WPŁACIE WADIUM) ZNAJDUJĄ SIĘ U DOŁU STRONY.
No items found.

Przedmiotowa działka położona jest w miejscowości Matyty, w gminie Zalewo, w powiecie iławskim. Jest to niewielka wieś o charakterze letniskowym, zlokalizowana nad jeziorem. Jeziorak. Wieś oddalona jest o około 9 km, od Zalewa (ośrodek gminny) i około 33 km od Iławy (siedziba władz powiatu).

Nieruchomość zlokalizowana jest w południowej części wsi, nad jez. Jeziorak. Jeziorak jest jeziorem rynnowym o maksymalnej długości 27,5 km co czyni je najdłuższym jeziorem w Polsce. Powierzchnia jeziora to około 31,5 km2, głębokość maksymalna to 12,9 metra, a średnia głębokość – 4,1 metra. Linia brzegowa jest różnorodna, pełna zatok. Na jeziorze jest aż 15 wysepek. Jeziorak jest połączony z kanałem Elbląskim. Brzegi jeziora są zalesione wysokim drzewostanem od pół- nocy i niskim od południa.

Okolice akwenu są bardzo atrakcyjne dla turystów. Dobre połączenie z dużymi miastami na skraju trzech województw (warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego) sprawia, że Jeziorak jest bardzo chętnie odwiedzany. Wody jeziora należą do trzeciej klasy czystości, więc kąpiel w nim jest możliwa. Przez Jeziorak przechodzą też szlaki kajakowe, które umożliwiają przepłynięcie na inne jeziora. Akwen jest bardzo atrakcyjny również dla wędkarzy gdyż w wodach jeziora żyją liny, szczupaki, węgorze, okonie, płocie i leszcze. Jezioro znajduje się na terenie trzech powierzchniowych form ochrony przyrody. Są to Lasy Iławskie, Ostoja Iławska oraz Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Położona jest na skraju kompleksu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz letniskowej, nad jez. Jeziorak. Dojazd do nieruchomości drogą gminną, asfaltową. Charakteryzuje się nieregularnym , zbliżonym do trapezu kształtem. Położona jest na terenie płaskim, w odda- leniu około 35 m od jez. Jeziorak. Zabudowana jest budynkiem biurowo- szkoleniowym oraz budynkiem gospodarczym (ziemianka). Teren działki porośnięty jest trawą oraz kilkoma drzewami świerku, sosen i dębu. Posesja ogrodzona jest od frontu płotem z przęsłami wypełnionymi linkami stalowymi na słupkach stalowych podświetlanych. Z pozostałych stron przęsłami stalowymi wraz ze słupkami osadzonymi na cokole betonowym. Dostęp na teren posesji umożliwia dwuskrzydłowa metalowa brama (sterowana automatycznie) oraz furtka – wyjście w kierunku jeziora. Na terenie nieruchomości zostały wydzielone miejsca parkingowe – utwardzone kruszywem skalnym. Działka uzbrojona w sieć elektroenergetyczną oraz wodociągową. Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, działki niezabudowane przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i rekreacyjną oraz jez. Jeziorak.

 

DANE TECHNICZNE

Powierzchnia zabudowy 169,80 m2

Powierzchnia użytkowa243,30 m2 w tym:

- parter 144,00 m2

- poddasze 99,30 m2

Kubatura 1 185,55 m3